Chlorek magnezu – jak działa na nasz organizm?

Chlorek magnezu – jak działa na nasz organizm?

Chlorek magnezu

Chlor i magnez to podstawowe makroelementy, które warto wykorzystać w dbaniu o swój organizm. Sprawdź, jakie ma właściwości i zalety.

Właściwości chlorku magnezu, czyli jak działa na organizm?

Magnez to bardzo cenny pierwiastek, którego niedobór w organizmie może szybko przełożyć się na gorsze samopoczucie albo nawet rozwijanie się chorób. Właśnie dlatego warto stosować dietę bogatą w magnez, który wpływa korzystnie na układ nerwowy oraz prawidłową pracę serca. Doskonałym rozwiązaniem jest urozmaicenie posiłków czy suplementacji, stawiając na kąpiele lecznicze z użyciem chlorku magnezu. Można je stosować zarówno profilaktycznie, jak i w przypadku niedoboru makroelementów.

Zastanawiasz się jednak, jak chlorek magnezu działa na organizm? Inaczej nazywa się go solą magnezową, którą wykorzystuje się bezpośrednio na skórę. Świetnie sprawdzi się do masażu, a także kąpieli. Chlorek magnezu jest dobrze przyswajalny przez organizm człowieka, a także szybko się wchłania i omija układ pokarmowy. Proponowany jest osobom, które mają nieprawidłowo zbilansowaną dietę, albo niską wchłanialność magnezu przez organizm. Kąpiele czy masaż z użyciem chlorku magnezu jest też przeznaczony dla osób, które wydalają makroelementy wraz z moczem i przez to cierpią na ich niedobór.

Warto przyjrzeć się bliżej swojej pielęgnacji skóry i wprowadzić do niej chlorek magnezu. Taka kuracja jest całkowicie bezpieczna, a makroelementy dostają się przez skórę do naszego krwioobiegu. Świetne rozwiązanie, prawda? Zamiast suplementacji, zażywasz przyjemnej i relaksującej kąpieli. Tym samym dostarczasz swojemu organizmowi wszystkiego, co najlepsze.

Jak zrobić kąpiel z chlorkiem magnezu?

Kąpiel z wykorzystaniem chlorku magnezu to doskonały sposób na dostarczanie mikroelementów prosto do organizmu. Skóra gwarantuje wysoką zdolność do absorbowania składników odżywczych, a sam zabieg jest bardzo przyjemny. 

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem wanny, możesz napełnić ją ciepłą wodą. Następnie, wsyp 1-3 szklanki chlorku magnezu, który występuje w postaci płatków. Wystarczy zamieszać lekko dłonią, aby makroelementy rozpuściły się w wodzie. 

Czas na relaksującą kąpiel! Najlepiej, jeśli trwa ona od 15 do 20 minut. Nie potrzebujesz do niej żadnych dodatkowych żeli do mycia, mydeł, olejków eterycznych czy kosmetyków do pielęgnacji ciała. 

Po kąpieli, warto spłukać ciało pod bieżącą ciepłą wodą. Chlorek magnezu możesz stosować raz na tydzień albo dwa tygodnie. Szczególnie sprawdzi się u osób, które intensywnie trenują lub mają pracę polegającą na ciągłym wysiłku umysłowym. Jeśli odczuwasz, że Twoje mięśnie są obolałe, organizm chce szybkiej regeneracji i potrzebujesz dodatkowego wsparcia, postaw na relaksującą kąpiel z chlorkiem magnezu.

Masz wrażliwą skórę? Podczas kąpieli z chlorkiem magnezu możesz odczuwać lekkie szczypanie. Przeciwwskazaniem do takiej kąpieli są także zadrapania na ciele oraz świeże rany.

Oliwka magnezowa – zrób to samodzielnie!

Sól magnezową można również wykorzystać do stworzeniu tzw. oliwki magnezowej. Wystarczy ją połączyć z ciepłą wodą w proporcji 1:2, wymieszać i odczekać, aż cały roztwór się ostudzi. 

Tak przygotowana oliwka magnezowa służy jako spray stosowany bezpośrednio na skórę. Chroni ją przed bakteriami, zmniejsza wydzielanie nieprzyjemnych zapachów, dlatego to świetna alternatywa dla dezodorantu. Oliwka magnezowa nie pozostawia tłustych plam, zacieków i zanieczyszczeń na ubraniach.

Co więcej, tak przygotowany kosmetyk może służyć jako mgiełka po kąpieli. Bez problemu nałożysz ją nawet na wrażliwe partie ciała.

Oliwka magnezowa to świetny naturalny i ekologiczny spray do ciała, które ma obrzęki, stłuczenia i jest obolałe, np. po intensywnym treningu. Wystarczy spryskać daną partię, a następnie wmasować w skórę. Z pomocą oliwki magnezowej zrobisz też relaksujący masaż.

Ukojenie dla stóp

Zmęczone i obolałe stopy? Zadbaj o swoje ciało i dostarcz mu solidną dawkę chlorku magnezu. Wystarczy, że rozpuścisz 2 łyżki gotowej mieszanki w 3 litrach wody, np. w misce. Moczenie stóp powinno odbywać się przez kilkanaście minut. W tym czasie do organizmu przedostają się jony magnezu. Kąpiel dla stóp z chlorkiem magnezu warto powtarzać regularnie, np. rano i wieczorem. 

Inne zastosowania chlorku magnezu

Co ciekawe, chlorek magnezu wytwarza ciepło, które powoduje topnienie lodu i śniegu. Często wykorzystuje się go zimą w trakcie uporczywych mrozów. Skutecznie usuwa warstwy lodu z chodników, parkingów czy podjazdów. W praktyce, chłonie wodę, która powstaje w czasie topnienia śniegu i lodu. Jednocześnie jest bezpieczny w stosowaniu i nie niszczy posypywanej drogi czy płyt chodnikowych. Poza tym możesz go wykorzystać do zamarzniętego samochodu – jest zupełnie nieszkodliwy dla karoserii auta i nie powoduje korozji. Chlorek magnezu jest bardzo wydajny, a w porównaniu z solą drogową, zużyjesz go nawet 10x mniej.

Opakowanie o pojemności 1,5 kilograma otrzymasz już za 12 złotych.
Produkt kupisz w naszym sklepie w Łodzi, który mieści się na ul. Brukowej 27. Zapraszamy!